DRUGI PLANINARSKI POHOD ŠKOLE PLANINARSTVA

U skladu sa Operativnim planom škole planinartva koji je donijelo Ministarstvo za odgoj i obrazovanje  i Institut za preduniverzitetsko obrazovanje drugi planinarski pohod u školskoj 2024/2025.godini je planiran za ponedjeljak 07.10.2024.godine. Lokacija pohoda je  planina Trebević. Pravac kretanja je Prvi šumar – Bijele vode- Tabačka ravan – Prvi šumar – Bob staza – Edukaciona staza- Prvi šumar.  Ukupna dužina hoda je oko 8 kilometara. Staza nije teška za hodanje ali je očekivati da bude vlažna i klizava tako da posebnu pažnju treba obratiti na obuću. Priprema za pohod standardna, potrebno je ponijeti slijedeće: voda-čaj-prirodni sok najmanje 1 litar, užina, zdrave grickalice (orašasti plodovi,g groždžice), energetska pločica ili čokoladica. Izbjegavati gaziranje sokove, energetske napitke i pržene grickalice. Odjevanje slojevito. Preporučena obuća su gojzerice, planinarske cipele iili čizme. Okupljanje ispred škole u 7 sati i 45 minuta, polazak sa parkinga Vrbanja u 8 sati. Povratak do 15 sati. Prognoza vremena je stabilna bez padavina. U slučaju bilo kakvih vremenskih promjena na licu mjesta će se donijeti odluka  o eventualnom skraćivanju pohoda.