Obilježavanje godišnjice osnivanja Odreda Soukbunar

U sklopu obilježavanja Dana Općine Centar u srijedu 08.05.2024.godine tradicionalno će biti obilježena godišnjica osnivanja Odreda Sukbunar Armije Bosne i Hercegovine. Naša škola kroz niz aktivnosti sudjeluje u obilježavanju Odreda Soukbunar. Polaganje svijeća na Spomen obilježju ispred naše škole planirano je za 9 sati i 45 minuta. Nakon toga, učenici osmog i devetog razreda će u pratnji odgovornih osoba iz škole krenuti na šetnju kroz naše ulice i naselje Soukbunar do MZ “Soukbunar” gdje će se spojiti sa učenicima OŠ “Hasan Kaimija” i sa našim borcima pripadnicima Odreda Soukbunar zajedno krenuti prema Spomen obilježju  “Debelo brdo”. Centralna manifestacija obilježavanja će se održati  na lokalitetu Spomen obilježja sa početkom u 12 sati. U programu obilježavanja učestvuju učenici naše škole.

Pozivamo sve sugrađane da nam se pridruže na obilježavanju i čuvanju kulture sjećanja na časnu borbu naših boraca koji su odbranili naša naselja i ulice, naš grad i našu jedinu domovinu Bosnu i Hercegvinu. Posebnu počast dugujemo  najboljim  sinovima naše domovine koji su za slobodu i mir dali svoje živote, da se sjetimo njihovih porodica i pokažemo im da nisu sami. Prilika je da se družimo sa našim borcima, ratnim vojnim invalidima  koji su dali izuzetan doprinos a neki od njih su nekada bili učenici naše škole, sada roditelji učenika naše škole, dede i nane naših učenika. Prilika je da im se zahvalimo za slobodu i mir u kojem naši učenici rastu i razvijaju se.

U prilogu je program manifestacije.