ŠKOLSKI KALENDAR – OBILJEŽAVANJE PRAZNIKA RADA I BLAGDANA VASKRSA

Obavještavamo sve učenike, roditelje učenika i radnike škole da će u skladu sa Školskim/nastavnim kaledarom za školsku 2023/2024.godinu koji je donijelo Ministarstvo za odgoj i obrazovanje doći do izmjene u redovnom odvijanju nastave. U utorak 30.04.2024.godine nastava će se realizovati po rasporedu od četvrtka. U srijedu 01.05.2024. i u četvrtak 02.05.2024.godine nastava se neće realizirati zbog obilježavanja Praznika rada koji je državni praznik i neradna su dva dana.  Petak 03.05.2024.godine je  nenastavni dan u Školskom/Nastavnom kalendaru tako da nastava neće biti realizovana taj dan. U ponedjeljak 06.05.2024.godine je Vaskršnji ponedjeljak i prema Školskom kalendaru riječ je o nenastavnom danu i nastava se neće realizovati. Nastava se redovno nastavlja u utorak 07.05.2024.godine po redovnim rasporedima. U navedenim nenastavnim danima neće raditi produženi boravak škole.

Koristimo se prilikom da svim učenicima, roditeljima učenika i adnicima škole poželimo ugodne praznične dane uz želju da ih provede u lijepom raspoloženju i druženju. U školi će prema Godišnjem programu rada škole Praznik rada biti obilježen svečanom akademijom putem školskog razglasa u utorak 30.04.2024.godine za vrijeme drugog časa. Na svečanoj akademiji će osim teme 1. Maja – Praznika rada biti riječi o Danu Općine Centar i Danima Kantona Sarajevo. Više aktivnosti u okviru obilježavanja Dana Općine Centar i Dana Kantona Sarajevo planirano je u narednoj sedmici od 07.05. – 10.05.2024.godine

Posebne želje upućujumo svim učenicima, roditeljima učenika i građanima pravoslavne vjeroispovijesti u povodu nadolazećeg blagdana Vaskrsa sa iskrenim željama za dobro zdravlje, porodičnu sreću i lijepo blagdansko druženje.