ŠKOLA PLANINARENJA – POHOD NA BJELAŠNICU

Obavještavamo sve učenike sedmih razreda  roditelje učenika i radnike škole da će u skladu sa planom realizacije Škole planinarenja  za školsku 2023/2024.godini u petak 26.04.2024.godine realizovati treći planinarski pohod.. Destinacija ovog planinarskog pohoda je planina Bjelašnica, pravac kretanja: Babin do- Štini do- Kuća Spasa- Javorak/Lisičija glava. .Kretanje markiranom planinarskom stazom uz blagi uspon ukupne dužine oko 3,5  km u jednom pravcu, visinska razlika oko 350-400 mtara.. Okupljanje ipred škole u 7 sati i 15 minuta, polazak sa parkinga Vrbanja u 7 sati i 30 minuta.. Povratak na mjesto polaska ili pred školu do 15 sati.. Učenici se trebaju odjenuti u skladu sa vremenskim prilikama, slojevito.  Poželjno je da učenici ponesu lake kabanice za slučaj padavina. Obuća treba da ima vodonepropusne karakteristike budući da se može očekivati raskvašen  teren i malo snijega , preporuka da to budu dublje čizme ili gojzerice.. Učenici trebaju ponijeti dovoljne količine vode ili čaja ( 1-2 litra), užinu, zdrave grickalice(orašasti plodovi,suho voće) i energetske pločice ili čokoladicu. Molimo učenike da pohod ne nose i ne konzumiraju nezdrave grickalice, gazirane sokove i energetske napitke. Prognoza vremena za petak 26.04.2024.godine  je oblačno bez padavina sa temperaturama od 5 do 18 stepeni. Molimo učenike da na vrijeme budu na mjestu okupljanja ispred škole. Na slučaju zdravstvenih indikacija i mogućih problema blagovremeno obavjestiti razrednice i direktora škole. Učenici na pohod  učenici idu u pratnji direktora škole, te planinarskog vodiča zaduženog za našu školu. Na lokaciji pohada će biti obezbjeđena podrška GSS-a i hitne pomoći. Molimo učenike za primjerno ponašanje, poštivanje uputa planinarskih vodiča i odgovornih radnika škole. U slučaju bilo kakvih izmjena u planu realizaciije Škole planinarenja blagovremeno ćemo vas obavjestiti.