ŠKOLA PLANINARENJA – POHOD NA BJELAŠNICU

Obavještavamo sve učenike sedmih razreda  roditelje učenika i radnike škole da će u skladu sa planom realizacije Škole planinarenja  za školsku 2023/2024.godini u četvrtak 18.04.2024.godine realizovati treći planinarski pohod.. Destinacija ovog planinarskog pohoda je planina Bjelašnica, pravac kretanja: Babin do- Štini do- Kuća Spasa- Javorak/Lisičija glava. .Kretanje markiranom planinarskom stazom uz blagi uspon ukupne dužine oko 3,5  km u jednom pravcu, visinska razlika oko 350-400 mtara.. Okupljanje ipred škole u 7 sati i 15 minuta, polazak sa parkinga na Vrbanji u 7 sati i 30 minuta.. Povratak na mjesto polaska ili pred školu do 15 sati.. Učenici se trebaju odjenuti u skladu sa vremenskim prilikama, slojevito. Poželjno je da učenici ponesu lake kabanice za slučaj padavina. Obuća treba da ima vodonepropusne karakteristike budući da se može očekivati raskvašen  teren, preporuka da to budu čizme ili gojzerice.. Učenici trebaju ponijeti dovoljne količine vode ili čaja ( 1-2 litra), užinu, zdrave grickalice(orašasti plodovi,suho voće) i energetske pločice. Molimo učenike da pohod ne nose i ne konzumiraju nezdrave grickalice, gazirane sokove i energetske napitke. Prognoza vremena za četvrtak 18.04.2024.godine  je oblačno bez padavina sa temperaturama od 3 do 11 stepeni. Molimo učenike da na vrijeme budu na mjestu okupljanja ispred škole. Na slučaju zdravstvenih indikacija i mogućih problema blagovremeno obavjestiti razrednice i direktora škole. Učenici na pohod  učenici idu u pratnji direktora i psihologice škole, te planinarskog vodiča zaduženog za našu školu. Na lokaciji pohada će biti obezbjeđena podrška GSS-a i hitne pomoći.

Mlolmo učenike za primjerno ponašanje, poštivanje uputa planinarskih vodiča i odgovornih radnika škole.

U slučaju bilo kakvih izmjena u planu realizaciije Škole planinarenja blagovremeno ćemo vas obavjestiti.