Izgradnja spomen obilježja

U mjesecu oktobru realizovani su radovi na izgradnji spomen obilježja šehidima i poginulim borcima sa područja Mjesne zajednice “Skenderija-Podtekija”, Općina Centar. Riječ je o mjesnoj zajednici koja je sastavni dio školskog područja naše škole . Riječ je o aktivnosti koju smo dugo čekali  i sa ponosom možemo reći da je vrijedilo čekati. Prilikom radova u okviru projekta  energetske efikasnosti sa zida škole su skinute stare i oštećene spomen ploče. S obzirom da su spomen ploče bile u lošem stanju i da sama lokacija na koju su bile postavljene nije bila adekvatna za odavanje počasti i posjete predložili smo da se u školskom dvorištu izgradi novo spomen obilježje što je u konačnici i urađeno. Općina Centar je provela kompletne procedure vezano za obezbjeđivanje sredstava, izbor izvođača radova, te ostale aktivnosti vezano za poslove nadležne službe, Krajem mjeseca oktobra  novo Spomen obilježje je ukrasilo školsko dvorište i postalo trajna značajka u očuvanju kulture sjećanja na naše hrabre borce koji su svoje živote utkali u našu slobodu. naši sugrađani imaju sada mogućnost posjete ovom spomen obilježlju, a mi ćemo se potruditi da dodatno uredimo školski prostor u blizini Spomen obilježja. Spoen obilježje je odmah po završetku radova obišao Načelnik općine Srđan Mandić koji je sa predstavnicima nadležne općinske službe položio cvijeće  i izrazio zadovoljstvo urađenim..Pripadnici boračke popuacije su prilikom obilježavanja godišnjice bitke za Debelo brdo takđer položili cvijeće i izrazili zadovoljstvo što konačno imamo adekvatno spomen obilježje koje će ih uvijek sjećati na časnu borbu i hrabre drugove koji su položili živote za slobodu naše domovine.