Memorijalni cross učenika osnovnih škola Općine Centar

U organizaciji Centra za sport i rekreaciju održan je Memorijalni cross za učenike osnovnih škola “Nurka Burazerović”. Cross je održan u parku Jezero – Betanija. Učešće na memorijalnom crossu uzelo je oko 170 učenika osnovnih škola sa područja općine Centar, a takmičili su se u četiri kategorije i to djevojčice V, VI i VII razredi, djevojčice VIII i IX razredi, dječaci V, VI i VII razredi i dječaci VIII i IX razredi. Našu školu je predstavljalo 13 učenika od V do IX razreda. a ovom crossu naš škola je zahvaljujući našim učenicima ostvarila izuzetne rezultate. U kategoriji djevojčica VIII-IX razred Aja Kanlić je osvojila prvo a Esma Emšo treće mjesto. U kategoriji dječaka VIII-IX razred prvo mjesto osvojio je Adel Kueš. Ekipno prvo mjesto osvojili su naši dječaci Ali Voloder, Ali Borovima i Nadir Bošković u kategoriji VI-VII razreda. Naše djevojke Aja Kanlić , Esma Emšo, Ema Berbić i Tajra Puzić Osvojile su ekipno prvo mjesto u kategoriji djevojčica VIII-IX razred. Naši momci Adel Kušeš, Ahmed Mukača i Nidal Bašić osvojili su ekipno drugo mjesto u kategoriji dječaka VIII-IX razred. Izuzetan nastup ostvarile su naše djevojčice Alica Omereefendić koja je bila najmlađa i osvojila je odlično peto mjesto u kategoriji djevjočica V-VII, te Farah Škaljić I Džejla Lejla Arnaut. Bravo za našu dobru djecu, naše mlade atletičare- trkače. Idemo dalje do nnove medalje….