Škola planinarstva

U utorak 10.10.2023.godine se realizira prvi planinarski pohod Škole planinarenja za učenike sedmih razreda. Destinacija je planina Igman. Okupljanje učenika je ispred škole u 7 sati i 15 minuta. Polazak na pohod je u 7 sati i 30 minuta, povratak sa pohoda do 15 sati ispred škole. Prevoz za učenike obezbijedilo je Ministarstvo za odgoj i obrazovanje, naši učenici su sami u autobusu. Za vrijeme pohoda obavezno se pridržavati uputa odgovornih osoba iz škole, te planinarskog vodiča zaduženog za našu školu. Posebnu pažnju obratiti na obuću, poželjna je dublja obuća za planinarenje (gojzerice, čizme ili cipele za planinarenje). Slojevito odjevanje, najavljena temperatura zraka do 23 stepena, sunčano. Jutro će biti hladnije i za očekivati je da će biti puno rose. Staza za kretanje je ukupne dužine oko 8 kilometara (odlazak i povratak), nije teška za kretanje sa malim usponom. Pravac kretanja:Veliko polje – Ravna vala – Veliko polje. Potrebno je ponijeti dovoljno tečnosti (voda, čaj), izbjegavati gazirano sokove. Od hrane ponijeti užinu, energetsku pločicu, voće i zdrave grickalice(groždžice, bademi, lješnjaci,…). Poželjna je kapa ili neko drugo pokrivalo za glavu, te prostirka za sjedenje. Saglasnost za učešće dostaviti do polaska na pohod. Molimo učenike da na vrijeme budu okupljeni ispred škole, polazak se ne može odlagati zbog kašnjenja. Eventualne zdravstvene indikacije prijaviti razrednicama ili odgovornoj osobi uz škole.

Vedro