Obilježavanje godišnjice osnivanja Odreda Soukbunar

U okviru obilježavanja Dana Općine Centar u petak 05.05.2023.godine biće obilježena godišnjica formiranja Odreda Soukbunar. Centralna manifestacija će se održati na Spomen obilježju “Debelo brdo” u 12 sati. U okviru manifestacije biće odigrana prijateljska utakmica ekipe učenika naše škole i ekipe škole “Hasan Kikić” na igralištu “Bosut” u 11 sati i 30 minuta u okviru memorijalnog turnira u znak sjećanja na šehide i poginule borce sa lokaliteta Soukbunara. Na obilježavanje godišnjice Odreda Soukbunar učestvuju učenici šestih razreda sa nastavnicima i predstavnicima škole, kao i fudbalske ekipe naše i OŠ “Hasan Kikić”. Tradicionalno kolona kreće ispred naše škole i kroz ulice naselja Soukbunar dolazi do igrališta “Bosut”, a poslije utakmice i do Spomen obilježja “Debelo brdo”.
Pozivamo se građane da nam se pridruže na dostojanstvenoj šetnji po našim mahalama i obilježavanju ove važne gddišnjice na Spomen obllježju “Debelo brdo”