Škola planinarstva

Prvi planinarski pohod Škole planinarstva za učenike sedmih razreda u ovoj školskoj godini je planiran za utorak 24.09.2024. godine na planini Igman. U okviru planinarskog pohoda učenici će posjetiti lokaciju Ravna vala – Prašuma, te u drugom dijelu spomen obilježja i Ratnu džamiju na Igmanu. Polazak je u 8 sati sa parkinga Vrbanja, okupljanje i polazak ispred škole je u 7 sati i 50 minuta. Za ovaj pohod učenici trebaju da se adekvatno i slojevito odjenuti da posebnu pažnju posvete obući. Preporuka je da se obuju čizme, planinarske cipele ili obuću sa gorotex membranom. Obavezno je ponijeti dovoljne količine vode, čaja ili prirodnog soka (1,5 litara), užinu, zdrave grickalice( badem, orah, lješnjak, grozdžice), čokoladica ili energetska pločica. Ne preporučuje se konzumiranje energetskih napitaka, baziranih sokova i nezdravih grickalica(čips, smoki). Prognoza vremena je povoljna bez padavina sa temperaturom od oko 22 stepena. Ponijeti kapu ili maramu za glavu, sunčane naočale i kremu za sunčanje. Ministarstvo za odgoj i obrazovanje je organizator pohoda i obezbijeđen je prevoz, prisustvo hitne medicinske pomoći i GSS-a, te stručno vođenje pohoda od strane planinarskih vodiča. Povratak na polaznog mjesto je planiran za 15 sati. Molimo učenike da na vrijeme budu na polaznog tačku pohoda.