Dan planete Zemlje

U ovoj sedmici obilježavamo Dan planete Zemlje sa više aktivnosti ekološke sekcije ali i drugih školskih sekcija i prijatelja škole. Iako smo takve aktivnosti provodili svakodnevno u ranijem periodu situacija sa pandemijom nas je značajno usporila. Ali, mi snažno idemo dalje. Uz vrijedne učenike, nastavnike i radnike škole uređujemo svoju školu i njen okoliš. Uz pomoć naših prijatelja širimo pozitivnu priču i pozivamo na zaštitu našeg okoliša, našeg grada, domovine, naše planete. Pozivamo sve da zajedno sačuvamo našu planetu, naše rijeke, planine, naše gradove. Uredno ćemo Vas obavještavati o našim aktivnostima uz nadu da ćemo potaknuti i ostale građane na akciju i zaštitu životne sredine. Više fotografija i informacija o aktivnostima na školskom facebook profilu i stranici.