Škola skijanja

U ponedjeljak 22.02.2021.godine počinje škola skijanja za učenike šestog razreda naše škole. Škola skijanja se realizira po programu Ministarstva za odgoj i obrazovanja Kantona Sarajevo. Za učenike je obezbjeđen prevoz i skije, te dio pancerica. Skije će biti deponovane u autobusu, a pancerice učenici poslije povratka sa skijališta nose kući. Za odlazak na skijalište učenici se trebaju adekvatno odjenuti, ponijeti po mogućnosti topli napitak (čaj) i užinu. Nije potrebno pretjerivati sa toplim odjevnim predmetima jer će učenici učestvovati u fizičkim aktivnostima ( kretanje po snijegu, vježbe zagrijavanja i slično). Polazak autobusa je planiran za 8 sati sa parkinga Vrbanja kod Mosta Suade i Olge. Povratak na isto mjesto je planiran između 13 i 14 sati u ovisnosti od situacije na skijalištu i stanja saobraćaja na putu. Molimo učenike za poštivanje epidemioloških mjera i nošenje maske prilikom dolaska na polazno mjesto , vožnji i do početka praktičnog rada sa nastavnicom. U autobusu se poštuju mjere propisanog razmaka između učenika. Učenici su sve upute dobili od nastavnice tjelesnog i zdravstvenog odgoja Jakić Alme koja će sa njima biti svih pet dana na skijalištu. Osim prilike da nauče skijati, učenici imaju priliku da se druže na čistom zraku nakon dugo vremena.Sve informacije vezano za školu skijanja će biti blagovremeno dostavljane.