Slikovnica za moje drugare

U saradnji sa Vijećem roditelja naše škole odlučili smo da pokrenemo akciju prikupljanja slikovnica za našu biblioteku. Naime, u proteklom periodu učenici razredne nastave su konstantno boravili u školi i aktivno su preuzimali i čitali knjige iz školske biblioteke. Posebno su bili aktivni naši najmlađi učenici koji su tek počeli čitati. Jako puno su se posuđivale slikovnice iz školske biblioteke pa smo zaključili da nam treba više slikovnica jer je očit nedostatak istih. U skladu sa navedenim pozivamo sve naše sadašnje i bivše učenike, roditelje učenika, radnike škole i prijatelje škole da školskoj biblioteci poklone slikovnice. Mogu to biti stare slikovnice koje godinama stoje na policama i čekaju da ih neko uzme i sa radošću pročita. Jedini uslov je da su upotrebljive i kompletne jer će ih ubrzo naši mali čitaoci preuzeti i uživati u njima. Napominjemo da će škola u skladu sa raspoloživim sredstvima obezbjediti nabavku određenog broja školskih lektira i slikovnica.
Slikovnice koje ćete donirati školskoj biblioteci možete predati bibliotekaru škole svaki dan do 9 do 14 sati.
Unaprijed hvala