Započeli radovi na izgradnji kotlovnice na plin u Osnovnoj školi „Vladislav Skarić“

U petak, 19. juna 2020. godine uz objekat naše škole započeli su radovi na izgradnji nove kotlovnice na plin.

Podsjećamo, u prošloj godini su okončani radovi na postavljanju nove termo fasade i PVC stolarije na objektu Osnovne škole „Vladislav Skarić“. Radove su finansijski podržali Vlada Kantona Sarajevo, Vlada Švedske, Općina Centar i Fond za zaštitu okoliša FBiH koji su izdvojili 498.800 KM, dok je implementator projekta Razvojni program Ujedinjenih nacija (UNDP).

Direktor Osnovne škole „Vladislav Skarić“ Meho Pirić naglasio je da se radi o drugoj fazi projekta.

-U saradnji sa UNDP-om izrađen je novi idejni projekat školske kotlovnice na prirodni gas. Koristim priliku da se zahvalim Općini Centar koja je predano radila na izdavanju urbanističke dozvole, ali i sveukupnom doprinosu u realizaciji ovog projekta, kazao je Pirić.

Početku radova izuzev predstavnika izvođača radova, predstavnika UNDP-a, predstavnika nadzornog organa prisustvovao je savjetnik Općinskog načelnika Babić Osmo i predstavnica službe za društvene djelatnosti Općine Centar Sultanić Elma.