Čitaj i kreativno razmišljaj

Projekat „Čitaj i kreativno razmišljaj“ u saradnji s Razvojnim programom Ujedinjenih nacija (UNDP) i Općinom Centar Sarajevo realizuje Društvo pisaca BiH u našoj školi. Književnica Jagoda Iličić i naš veliki prijatelj Mirsad Bećirbašić družili su se sa lijepoj riječi i učenicima četvrtog i petog razreda. Naše goste dočekali su članovi bibliotekarske sekcije koji su recitovali stihove našeg gosta, a pripremljen je prigodan plakat. Centralni dio druženja je interaktivno druženje i predstavljanje bogatog opisa književnici Jagode Iličić. Priče o brkovima od kečapa, zaljubitisu, knjigosaurima i mladoženji iz trećeg razreda izmamili si osmijeh na lice naših učenika. Hvala Društvu pisaca BiH, Jagodi Iličić i Bećirbašić Mirsadu za ovo prelijepo druženje. Družimo se i dalje sa lijepom riječi.