1601 cvijet

Drugi memorijalni pohod “1601 cvijet” u organizaciji Udruženja ekologa “Arboretum” je uspješno okončan uz učešće preko 150 planinara. Pohod je posvećen čuvanju sjećanja da ubijenu djecu Sarajeva. Sve učesnike je pozdravio ministar za boračka pitanja Kantona Sarajevo Jusko Ismir, a održan je i historijski sat za sve učesnike. Oštar planinski zrak, jasno sunce i lijepo druženje. Svi naši planinari su dali sve od sebe i većina se po prvi put popela na vrh Sofe (vrh Trebevića). Budući da je ovo prvi pohod su ovoj školskoj godini moramo pohvaliti naše planinare koji su se dobro umorili ali nisu posustali. Hvala našem Azemu i Udruženju “Arboretum” na organizaciji i pozivu za učešće. Vidimo se uskoro u novim zajedničkim aktivnostima. Posebna zahvala našoj učiteljici Abdulovic Aidi i direktoru škole Pirić Mehi.