Izmjena školskog kalendara

U skladu sa Obavještenjem iz Ministarstva za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo doći će do izmjene Školskog kalendara i promjena vezano za redovno odvijanje i završetak nastave.

1. Realizacija nastave planirana kalendarom za tekuću školsku godinu umjesto u srijedu 19.06.2019.godine, realizirat će se u srijedu 12.06.2019.godine, po rasporedu od petka.
  2. Realizacija nastave planirane za 31.12.2019.godine realizirat će se u subotu 08.06.2019.godine po rasporedu od ponedjeljka.
  3. U skladu sa Zakonom o osnovnom odgoju i obrazovanju škole su dužne u potpunosti realizirati planirani godišnji fond nastavnih časova, te će biti nadoknađeni časovi koji nisu realizirani zbog organiziranja štrajka upozorenja prosvjetnih radnika. Učenici će detaljnije upute o nadoknadi časova dobiti u narednim danima putem oglasa.