Održan prvi festival osnovnih škola sa područja Centra

U okviru obilježavanja Dana Općine Centar, u prepunom Domu mladih na Skenderiji je u ponedjeljak, 6. maja 2019. godine održan prvi festival osnovnih škola sa područja ove lokalne zajednice. Organizatori ovog festivala su Općina Centar i Centar kulture i mladih.

U Domu mladih posjetioci su imali priliku pogledati radionice i rukotvorine osnovaca (izložbe iz tehničke kulture, likovnih i kolažnih radova, ručnih radova, školskih printanih izdanja, prezentacija eko projekata, inkluzivne radionice, Art radionice…)

U okviru kulturno-zabavnog programa na festivalu su se predstavili učenici iz svih osnovnih škola sa područja Centra i to kroz muzičko-scenski nastup, horsko pjevanje, ples, recital, folklor i pjevanje. Voditelj programa bio je popularni bosanskohercegovački muzičar za djecu Mirsad Abdagić Kike koji je zabavljao mališane tokom trajanja manifestacije.