Šampioni

U subotu 18.11.2017.godine u Vogošći održano je Kantonalno prvenstvo u karateu za djecu, kadete, juniore U21 i seniore. To je bila prilika da naši mladi karataši pokažu šta znaju. I tako je bilo. Naš Ahmed Živalj, odlični učenik trećeg razreda i član KK “Perfect” osvojio je dvije medalje. Prvo mjesto je osvojio u pojinačnoj konkurenciji – kate, kategorija dječaci 8 godina – oranž pojas. Treće mjesto i bronzanu medalju osvojio je u ekipnom nastupu u katama. Zbog povrede noge Ahmed nije mogao da nastupi u borbama. Ali zato jeste naša Ćurovac Sena, odlična učenica sedmog razreda i članica KK “IPPON”. Sena je u kategoriji djevojica do 12 godina osvojila prvo mjesto zlatnu medalju pobjedama nad svim suparnicama. Ovo je nastavak uspjeha naši vrijednih učenika i talentovanih karataša Ahmeda i Sene. Naša vrijedna učenica četvrtog razreda Šeherac Ajna je članica KK “Stari Grad” i na ovom takmičenju osvijila je drugo mjesto i srebrenu medalju u kategoriji djevojčice 9 godina žuti pojas – kate, Podsjećamo, nedavno su Ajna i njen brat Faris osvojil pregršt medalja na klupskom takmičenju. Bravo naši šampioni. Čestitke za Ahmeda, Senu, kao i njihove porodice jer je ovo rezultat odricanja i roditelja i članova porodica. Čestitamo trenerima KK “Perfect” Topalović Arminu, KK “IPPON” Sipović Zijadu i KK “Stari Grad” Mandžuka Miralemu na ovim rezultatima i vrijednom trudu sa djecom. Bravo Ahmede, bravo Seno, bravo Ajna.. idemo dalje sve do nove medalje. Bravo šampioni