Radionica “Bajka o muzejskom kraljevstvu”

U okviru obilježvanja Mjeseca muzeja u Historijskom muzeju Bosne i Hercegovine održana je prigodna radionica za učenike. Učenici drugog razreda u pratnji učiteljice Bjeloglav Nermine i pedagogice Valjevčić Elme posjetili su ovaj muzej i aktivno sudjelovali u kreativnoj radionici inspirisanoj književnim djelom “Bajka o muzejskom kraljevstvu”. Našim drugarima se obratila kustosica i autorica “Bajke o muzejskom kraljevstvu” Elma Hodžić i naglasila kako je na ideju o pisanju bajke i približavanju muzeja najmlađim došla tokom rada na projektu “History Fun House” koji je imao za cilj od historije napraviti zanimljivu priču koja je fokusirana i na muzejske eksponate. Nakon zanimljive radionice učenici su imali priliku pregedati eksponate i stalnu postavku muzeja.