Tužna godišnjica

U utorak 12.09.2017.godine obilježena je godišnjica stradanja dvoje naših mladih sugrađana. Riječ je o godišnjici stradanja dvoje djece Grozdanić Aide i Gvožđar Eldina koji su u dane primirja poželjeli da se igraju pred svojom zgradom.Organizator ovog obilježavanja je Udruženje roditelja djece opkoljenog Sarajeva, a ispred organizacionog odbora skupu se obratio gospodin Grabovica Fikret. Posebnu poruku u svom obraćanju gospodin Grabovica je imao za djecu, učenike naše škole koji su bili prisutni. Istakao je da trebaju vrijedno učiti, stvarati novu i svijetlu budućnost našeg grada i naše domovine i istrajati na putu dobra, na putu na kojem su Aida i Eldin nasilno zaustavljeni. Položeno je cvijeće brojnih delegacija i članova Udruženja roditelja ubijene djece Sarajeva 92-95. Cvijeće su položili i učenici naše škole kod spomen obilježlja u ulici Hamdije Kreševljakovića. Ispred naše škole na ovom obilježavanju učestvovali su učenici šestog i sedmog razreda u pratnji predmetnih nastavnika i članova uprave škole. Želja nam je da zajedno sačuvamo sjećanje na stradalu djecu sa nadom da više nikada nijedno dijete ne strada i da nijedna majka više ne zaplače.