Moja Bosna i Hercegovina – moje naslijeđe

U ponedjeljak 27.03.2017.godine u Međunarodnom centru za djecu i mlade Novo Sarajevo održana je svečanost u povodu završetka projekta “Moja Bosna i Hercegovina – moje naslijeđe”. Organizator projekta je Komisija za očuvanje nacionalnih spomenika, a podršku projektu dala je Ambasada SAD-a u Bosni i Hercegovini. Ovom prilikom su uručene nagrade za najbolje likovne i literarne radove, te najaktivnije škole. Naš učenik Bajrović Taner je dobio prvu nagradu za literarni rad u II kategoriji (učenici starijih razreda), a naša škola je dobila nagradu kao najaktivnija škola u projektu. Nagrada za školu je veoma značajna i vrijedna, a riječ je o novom multifunkcionalnom printeru. U okviru programa obilježavanja nastupili su članovi dramsko-recitatorske sekcije koju vodi nastavnica Ćatović Esma sa recitalom “Moja Bosna i Hercegovina”, te učenik Bajrović Taner sa recitalom “Bosna, ljubav i patnja”. Zahvaljujemo se svim učenicima koji su kroz rad likovnih sekcija naše škole, kao i drammsko-recitatorske sekcije doprinijeli ostvarenom rezultatu i dobijenoj nagradi. Pored fotografija sa svečanosti u prilogu su radovi koje su naši učenici radili za ovaj projekat.